пятница, 27 марта 2020 г.

Година Землі



Година Землі (англ. Earth Hour) — щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008.


Щорічно у Годину Землі відбувається символічне відключення світла на одну годину (у 2020 році – 28 березня з 20.30) – у домівках, офісах та біля визначних місць і споруд світу. Згасають Лондонське око, театр Сіднею, єгипетські піраміди, міст Ґолден Ґейт в Сан-Франциско, Колізей у Римі, як символи надії на активні дії кожного з нас заради сталого, дружнього до природи світу.


У понад 180 країнах відбуваються тисячі подій – від спільних медитацій до фестивалів та пробігів задля підтримки імпульсу цієї Години.


Цього року Година Землі фізично відзначатиметься по домівках. Наша увага зосереджена на збереженні життів – власного та близьких. І це найприродніша риса кожної живої істоти на Планеті.



Міжнародний "Екофорум"

Фотозвіт участі Запорізької гімназії № 6 у Міжнародному "Екофорумі -2019"





Переможці ІІІ туру Всеукраїнської олімпіади з екології

ПЕРЕМОГУ на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з ЕКОЛОГІЇ  здобули учні 11-А класу Печерський Максим (2місце) та Кіт Таміла (3 місце). Діти гідно представили свої екологічні проєкти. Пишаємося і радіємо разом з нашими гімназистами!



Екологічний проєкт "Царство Рослин"

До конкурсу зелених куточків від "Зеленого центру Метінвест Запоріжжя", щоб привернути увагу до збереження біорізноманіття, в нашій гімназії була створена модель флори нашої планети - "Царство Рослин". Було представлено 35 видів, більше 60 рослин з різних екологічних груп: гігрофіти, мезофіти, сукуленти та склерофіти. За цими групами " острівець" розбитий по зонам для більш зручного догляду за ним. Більш детально інформацію можна дізнатись за QR- кодами на табличках. Біля кожної рослинки стоїть номер, за яким можна знайти інформацію про рослину в таблиці під географічною картою. На географічній карті можна знайти за номером батьківщину використаних рослин. На "острівці" представлені рослини різних життєвих форм, відділів, навіть є мохи та симбіотичні організми - лишайники. Можна на прикладах розглянути вегетативне розмноження рослин. Створений обмінний банк сенполій. Тут навіть можна спрощено пояснити сукцесію біогеоценозів. Крім того, це дуже гарно!!! В реалізації проєкту приймали учні, батьки, вчителі всієї школи!!! Захищали учні 11-х класів та 1-х, які також зробили екологічний декор з вторинної сировини та внесли родзинку до нашого проєкту.😇 Наше "Царство Рослин" 🌲🌳🌱🌾🌼🥀Зроблено з любов'ю🤗 














Вітровій електроенергії в Україні бути!

Влітку 2019 року скористалися чудовою нагодою побувати на сучасній вітровій електростанції у місті Приморськ Запорізької області.